
Excelentní výzkum AV ČR: Inovace v regenerativní medicíně
Špičkový výzkum Akademie věd je v OP JAK zastoupen mimo jiné i projektem Ústavu experimentální medicíny. Hlavním cílem projektu je vytvoření a rozvoj excelentního výzkumného centra v oblasti léčebných metod regenerativní medicíny. Aktivity projektu cílí na obnovu poškozených tkání, které dosud není možné léčit, nebo je jejich regenerační schopnost omezená.
Číst více »
Modernizace výzkumného centra Jihočeské univerzity ve Vodňanech
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích za podpory OP JAK inovovala vědecké výzkumné centrum CENAKVA. Komplexně vybavené výzkumné centrum nyní disponuje pokusnými rybníky, recirkulačními systémy pro chov ryb, akvaponickou halou a moderními laboratořemi. Evropské fondy přispěly k dosažení špičkové evropské úrovně výzkumu akvakultury v České republice.
Číst více »
Modernizace přístrojového vybavení Technické univerzity v Liberci
Projekt Technické univerzity v Liberci je zaměřen na zkvalitnění vzdělávací infrastruktury doktorských studijních programů prostřednictvím rekonstrukce výukových prostor, modernizace a doplnění přístrojového vybavení, rozšíření hardwarového a softwarového vybavení. Cílem je dosáhnout kvalitativního zvýšení schopností a dovedností studentů doktorských studijních programů na TUL.
Číst více »
Inovace v Ústeckém kraji
Inovační centrum Ústeckého kraje ve spolupráci s dalšími subjekty realizuje projekt Smart Akcelerátor pro Ústecký kraj III. Strukturálně znevýhodněný kraj tak má příležitost rozvinout svůj inovační potenciál zejména v oblasti rozvoje technologií. Součástí projektu jsou i vzdělávací aktivity pro mládež, jako je FestUp nebo sdílená dílna DigiLab.
Číst více »
Jak podpořit odolnost společnosti vůči konfliktům zkoumá projekt FF UK
Filozofická fakulta UK realizuje humanitně orientovaný výzkum v oblasti zkoumání vztahu mezi odolností a konfliktem. Výzkum je pojat komplexně a zahrnuje mnoho vědních disciplín a spolupráci významných zahraničních partnerů. Veřejnosti chce přinést i výstupy použitelné v běžném životě.
Číst více »
Špičkový výzkum na VŠB – Technická univerzita Ostrava
Projekt Špičkového výzkumu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se zaměřuje na Materiály a technologie pro udržitelný rozvoj. Snižování environmentální zátěže a zlepšování životního prostředí jsou nosnými tématy jejich výzkumu. Rozvoj vědecko-výzkumných týmů a pořízení přístrojového vybavení z evropských fondů zde přispělo k řešení výzkumných úkolů na velmi vysoké vědecké úrovni.
Číst více »
European Open Science Cloud Czech Republic (EOSC-CZ)
Projekt EOSC-CZ je považovaný za strategický projekt celého programu OP JAK, jehož rolí je vybudování zázemí pro lepší správu, sdílení a vyhledávání vědeckých dat. Podpora projektů reaguje na mezinárodní požadavky zavedení principů otevřené vědy. Cílem je, aby se dobrá praxe v oblasti správy výzkumných dat stala běžnou součástí výzkumné práce akademických pracovníků. Budovaná infrastruktura navíc usnadní a podpoří mezioborovou vědeckou spolupráci.
Číst více »
Rozvoj infrastrukturního zázemí na pardubické univerzitě
Univerzita Pardubice je úspěšným žadatelem z výzvy Rozvoj infrastrukturního zázemí doktorských studijních programů. Cílem projektu je zkvalitnění zázemí pro výuku a výzkum v doktorských studijních programech univerzity. Projekt umožní vybavit jednotlivé fakulty přístrojovým a laboratorním vybavením, dále výpočetní, komunikační a prezentační technikou, a nakoupit nábytek a odbornou literaturu.
Číst více »
Mobility výzkumných pracovníků Mikrobiologického ústavu AV ČR
Mikrobiologický ústav Akademie věd České republiky byl jedním z prvních žadatelů s vydaným právním aktem ve výzvě MSCA Fellowships CZ. Záměrem projektu je realizace mobilit výzkumných pracovníků, kteří získají cenné vědecké zkušenosti a zvýší tak svou kvalifikaci. V rámci projektu budou realizovány tři příjezdové mobility MSCA. V rozhovoru popisuje administrátor projektu všechny tři výzkumné záměry vyslaných pracovníků, které se zabývají mikroorganismy kolem nás.
Číst více »