Labyrint projektů

OPJAK

Projděte s námi labyrintem projektů Operačního programu Jan Amos Komenský, ve kterém se dozvíte, co všechno se díky evropským fondům v oblasti výzkumu, vývoje a vzdělávání v tomto programovém období podařilo. Shlédněte videa o projektech nebo si přečtěte inspirující rozhovory. 

0 výzev
0 projektů
0 miliard korun

Inovace v Ústeckém kraji

Projekty

Inovační centrum Ústeckého kraje ve spolupráci s dalšími subjekty realizuje projekt Smart Akcelerátor pro Ústecký kraj III. Strukturálně znevýhodněný kraj tak má příležitost rozvinout svůj inovační potenciál zejména v oblasti rozvoje technologií. Součástí projektu jsou i vzdělávací aktivity pro mládež, jako je FestUp nebo sdílená dílna DigiLab.

Jak podpořit odolnost společnosti vůči konfliktům zkoumá projekt FF UK

Projekty

Filozofická fakulta UK realizuje humanitně orientovaný výzkum v oblasti zkoumání vztahu mezi odolností a konfliktem. Výzkum je pojat komplexně a zahrnuje mnoho vědních disciplín a spolupráci významných zahraničních partnerů. Veřejnosti chce přinést i výstupy použitelné v běžném životě.

Podpora vzdělávání dětí a mládeže se znevýhodněním v Moravské Třebové

Projekty

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová vzdělává děti se znevýhodněním. Inovace výuky v podobě projektových dnů nebo nákupu moderního vybavení přináší dětem nový rozměr učení. Projekt z Šablon OP JAK také významně podpořil profesní rozvoj pedagogů a sdílení zkušeností, což je při práci se znevýhodněnými dětmi klíčové.

Špičkový výzkum na VŠB – Technická univerzita Ostrava

Projekty

Projekt Špičkového výzkumu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se zaměřuje na Materiály a technologie pro udržitelný rozvoj. Snižování environmentální zátěže a zlepšování životního prostředí jsou nosnými tématy jejich výzkumu. Rozvoj vědecko-výzkumných týmů a pořízení přístrojového vybavení z evropských fondů zde přispělo k řešení výzkumných úkolů na velmi vysoké vědecké úrovni.

Spolupráce školy se zaměstnavateli v Sokolově

Projekty

ISŠTE Sokolov vzdělává žáky v technických a ekonomických oborech a zároveň je příkladem dobré praxe v oblasti propojování výuky s odbornou praxí. Škola v tomto ohledu spolupracuje s významnými firmami Karlovarského kraje. Projekt z Šablon OP JAK ve škole podpořil personální pozice koordinátora spolupráce školy a zaměstnavatele nebo kariérového poradce.

Mapa projektů OP JAK

Všechny projekty podpořené z fondů EU najdete na webu DotaceEU.cz