Labyrint projektů
Špičkový výzkum na VŠB – Technická univerzita Ostrava
Projekt Špičkového výzkumu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se zaměřuje na Materiály a technologie pro udržitelný rozvoj. Snižování environmentální zátěže a zlepšování životního prostředí jsou nosnými tématy jejich výzkumu. Rozvoj vědecko-výzkumných týmů a pořízení přístrojového vybavení z evropských fondů zde přispělo k řešení výzkumných úkolů na velmi vysoké vědecké úrovni.
European Open Science Cloud (EOSC)
EOSC CZ je strategickým projektem OP JAK. Spolu s projektem Národní technické knihovny „IPs CARDS“ (Czech Academic and Research Discovery Services), jenž vytváří jednotné prostředí pro správu a vyhledávání informačních zdrojů z oblasti vědy a výzkumu, má projekt EOSC-CZ zásadní roli ve vybudování zázemí pro lepší správu, sdílení a vyhledávání vědeckých dat. V rámci zmiňovaných projektů specialisté připraví národní metadatový adresář, pomocí kterého budou moci vědci snadno vyhledat již produkovaná vědecká data a použít je pro svou práci. Projekt EOSC-CZ je klíčovou součástí realizace EOSC v ČR a uvádí další výzvy OP JAK Open Science, kde společně s budoucími projekty napomůže k rozvoji otevřené vědy.
Střední článek podpory pro školy a zřizovatele
Systémový projekt Střední článek podpory, financovaný z OP JAK, zprostředkovává informace ředitelům škol a poskytuje jim metodickou podporu. Projekt stojí především na podpoře, která má odpovídat potřebám konkrétního ředitele či zřizovatele. Součástí jsou také krajské týmy středního článku, které pod vedením krajského koordinátora zajišťují metodickou podporu školám.